Ndërlidhjet

ANKARA


Stambolli do të jetë nikoqiri i samitit të NATO-s në muajin maj të vitit të ardhshëm, ku formalisht do të pranohen 7 anëtarët e rinj të aleancës.
Ministri i jashtëm Abdullah Gul tha se vendimi ishte unanim nga 19 vendet anëtare.
Samiti do ta shënojë anëtarësimin formal të Rumanisë, Bullgarisë, Lituanisë, Letonisë, Estonisë, Sllovenisë dhe Sllovakisë.
XS
SM
MD
LG