Ndërlidhjet

MILANO


Prokurorja e përgjithshme e Italisë Ilda Boccassini sot e ka kritikuar ashpër ligjin e ri, i cili i jep imunitet nga gjykimi kryeministrit Silvio Berlusconi.
Javën e kaluar, parlamenti e miratoi ligjin që u jep Berlusconit dhe katër zyrtarëve tjerë imunitet nga përndjekja.
Kundërshtarët e ligjit mbi imunitetin thanë se do ta fillojnë fushatën për ta nxjerrë çështjen në referendum.
XS
SM
MD
LG