Ndërlidhjet

HAGË


Ish ambasadori amerikan në Kroaci Peter Galbraith sot ka dëshmuar në gjykimin e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq në Hagë.
"Republika e Serbëve në Bosnje ishte tërësisht e varur nga Serbia, dhe ajo nuk mund të sjellte kurrfarë vendimi pa miratimin e Millosheviqit", i ka thënë Galbraith Tribunalit të Hagës.
XS
SM
MD
LG