Ndërlidhjet

BUDAPEST


Lumi i Danubit është pastruar nga mbeturinat e anijeve të shkaktuara nga sulmet ajrore të NATO-s kundër regjimit të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Deklaratën e bënë publike ekspertët, të cilët shfrytëzuan rreth 26 milionë euro nga Bashkimi Evropian, 11 nga vende tjera evropiane dhe Kanadaja.
XS
SM
MD
LG