Ndërlidhjet

RAMALAH, BREGU PERËNDIMOR


Lideri palestinez Yasser Arafati ka thënë sot se brenda disa orësh mund të shpallet arritja e një marrëveshjeje për armëpushim nga ana e grupeve militante. Duke folur në këtë temë, këshilltari i tij, Nabil Abu Rdeineh, pos tjerash tha se "Ne tashmë jemi në prag të arritjes së armëpushimit, por izraelitët po bëjnë gjithçka të mundshme për ta rrënuar këtë armëpushim. Ne shpresojmë se amerikanët do të ndërhyjnë dhe do të kërkojnë nga izraelitët që ta ndalin agresionin e tyre".
XS
SM
MD
LG