Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara kanë thënë se sot një irakian është vrarë gjatë një sulmi në një konvoj të makinave në Bagdad. Më vonë, në përpjekjet për t'ju afruar vendit ku ndodhi ky sulm, një ushtar amerikan humbi jetën dhe dy të tjerë u lënduan pasi makina e tyre u përplas.
XS
SM
MD
LG