Ndërlidhjet

TEHERAN


Forcat e sigurisë kanë arrestuar rreth 4.000 persona në valën e fundit të trazirave antiqeveritare, kurse gjysma ende janë në burg, ka raportuar zyra e prokurorit të përgjithshëm të Iranit.
Në një zhvillim tjetër, një grup studentësh aktivistë i bënë thirrje presidentit Mohammad Khatami ta mbrojë lirinë e shprehjes dhe të tubimit, ose të heqë dorë nga detyra.
XS
SM
MD
LG