Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë larg përplasjeve të brendshme mes konservatorëve dhe reformistëve në Iran.
Kështu ka deklaruar Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, duke shtuar se udhëheqësit iranianë duhet të bëjnë koncensione me protestuesit anti-qeveritarë.
XS
SM
MD
LG