Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder ka bërë të ditur se kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka shprehur keqardhjen e tij për incidentin në Parlamentin Evropian, ku Berlusconi e ka krahasuar deputetin gjerman Martin Schulz me rojen e një kampi përqëndrimi.
Schroeder në një deklaratë e ka cilësuar incidentin si të mbyllur dhe se është në interesin e Evropës që presidenca italiane e Bashkimit Evropian të jetë e suksesshme.
XS
SM
MD
LG