Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Brendëshme ruse njofton se një oficer i sigurisë është vrarë nga shpërthimi i një bombe pran një restorani të Moskës, derisa ai përpiqej që të çmontojë bombën të cilën, siç thanë, e kishte sjellë në thes një femër dhe ishte kërcënuar të hedhë në ajër objektin.
''Nuk ka kurrfarë dyshimi se ky është një grup terroristësh që kanë një udhëheqie të përbashkët për të bërë operacione të tilla terroriste. Ne kemi informacione që do të na ndihmojnë t'a eliminojmë këte grup i cili përgadit bombarduese vetëvrasëse femra dhe i dërgon ato në rajone të ndryshme të vednit tonë shumë shpejtë'', ka deklaruar ministri i Brendshëm rus, Boris Gryzlov.
XS
SM
MD
LG