Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Kinës, Hu Jintao ka urdhëruar angazhime më të mëdha për përballjen e vërshimeve masive në provincat lindore që kanë lënë të vdekur më se 200 njerës gjatë muajit të kaluar dhe të blokuar më se një milion njerës.
Autoritetet e Kinës njoftojnë se humbjet ekonomike për shkak të atyre vërshimeve kanë tejkaluar shumën prej dy miliardë e dy qind milion dollarë, ndërkaq meteorologët parashohin rreshje të mëtejshme shiu.
XS
SM
MD
LG