Ndërlidhjet

BAGDAT


Kthimi i paraparë në atdhe i disa mijëra ushtarëve amerikanë, që shërbejnë në Irak është shtyrë për një kohë të papërcaktuar, njoftojnë agjencitë e lajmeve.
Sulmet e javëve të fundit kundër trupave të koalicionit kanë ndikuar në një vendim të tillë.
Besohet se do të ketë rritje të sulmeve të ngjashme derisa 16 korriku është përvjetori i ardhjes së Sadamit në detyrën e presidentit dhe 17 korriku shënon 35 vjetorin e partisë Baathe.
XS
SM
MD
LG