Ndërlidhjet

BAGDAD


Pranë ambasadës së Jordanit në Bagdad ka shpërthyer një automjet-bombë që ka lënë të vrarë së paku njëmbëdhjetë njerës dhe disa të plagosur në mesin e të ciklëve dhe konzuli jordanez.
Asnjë grup nuk mori përgjegjësinë për shpërthimin të cilin komandanti i forcave amerikane në Irak, gjenerali Ricardo Sanchez e quajti ''bombardim terrorist''.
Ai ka thënë se ky ishte sulmi më i rëndë kundër një caku jo-ushtarak në Irak që nga rënia e Bagdadit.
XS
SM
MD
LG