Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës çeçene të mbështetur nga Moska ka thënë se separatistët çeçenë kanë vrarë gjashtë ushtarë rus dhe plagosur 21 të tjerë në konfrontime anembanë republikës në harkun e fundit kohor.
Zyrtari anonim ka thënë gjithashtu se aviacioni rus ka bombarduar pozicionet e separatistëve në disa distrikte të Çeçenisë.
Ai ka thënë se forcat ruse dje kanë arrestuar 120 njerës gjatë operacioneve bastisëse për gjetjen e separatistëve.
XS
SM
MD
LG