Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët afganë kanë thënë sot se Shtetet e Bashkuara dhe forcat afgane kanë arrestuar mbi 80 persona në provicën Paktika në juglindje të vendit. Zëdhënësi i policisë së kësaj province Khan Sayed ka thënë se operacioni ishte zhvilluar pas sulmit që ka ndodhur mbi stacionin policor në këtë provincë që dyshohet të jetë kryer nga luftëtarët talibanë.
XS
SM
MD
LG