Ndërlidhjet

BAGDAD


Në perendim të Bagdadit janë zhvilluar luftime midis ushtrisë amerikane dhe luftëtarëve të mbetur irakianë. Me këtë rast, ushtria amerikane ka përdorur tanke dhe helikopterë, pas një sulmi me granata mbi automjetetet e tyre ushtarake afër qytetit Kaldija 80 kilometra në perendim të Bagdadit. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane Xhorgji Krivo ka thënë se në këto përleshje është vrarë një ushtar amerikan dhe është plagosur një tjetër.
XS
SM
MD
LG