Ndërlidhjet

XHENIN


Ushtarët izraelitë, të mbështetur nga helikopterët, sot hynë në kampin e refugjatëve në Bregun Perëndimo dhe e arrestuan një militant të Xhihadit Islamik.
Po sot, pritet që kabineti i Izraelit të vendosë për vijën e ndërtimit të murit mbrojtës në Bregun Perëndimor.
Ndërtimi i barierës, Izraelit i ka shkaktuar presione nga Uashingtoni, nga droja se kjo mund t'i prishë planet për krijimin e një shteti të qëndrueshëm palestinez.
XS
SM
MD
LG