Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan sot u vra në sulmin ndaj autokolonës së forcave të Shteteve të Bashkuara në veri të Bagdadit.
Sulmi në qytetin Samarra ishte pusia e tretë fatale ndaj forcave amerikane në 24 orët e fundit.
Mbrëmë një ushtar amerikan u vra dhe një u plagos në lagjen Al Mansour në Bagdad.
Dje gjithashtu një ushtare amerikane u vra dhe dy të tjerë u plagosën nga shpërthimi i bombës në afërsi të bazës kryesore amerikane në qytetin Tikrit.
XS
SM
MD
LG