Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës Karla Del Ponte ka deklaruar se Ratko Mladiq, i dyshuar për krime lufte ende gjendet në Serbi.
Karla Del Ponte këto komente i ka bërë mbrëmë pas takimit me ministrin e Jashtëm të Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svilanoviq.
Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës nuk ka dhënë hollësi tjera, por ka sinjalizuar se mund të ofrojë informacione për vend-ndodhjen e Ratko Mladiqit.
XS
SM
MD
LG