Ndërlidhjet

GAZA


Selia e udhëheqësit palestinez, Jaser Arafat është rrethuar nga vullnetarë palestinezë, që kërkojnë të jenë barrikadë nëse Izraeli vendos të marrë masa për dëbimin apo eliminimin e tij.
Hapi erdhi pas sulmit të djeshëm vetvrasës në Haifa nga Xhihadi Islamik, ku humbën jetën 19 njerëz.
Arafati dhe drejtuesit palestinezë e kanë dënuar sulmin.
XS
SM
MD
LG