Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka bërë të ditur se shtetet që strehojnë terroristët janë caqe legjitime.
Kjo është përgjigje deklaratës së Sirisë për të drejtën për t'u vetëmbrojtur nëse Izraeli godit teritorin e saj sërish siç bëri javën e kaluar.
"Izraeli i konsideron të gjitha shtetet që strehojnë organizatat terroriste dhe liderët e tyre që sulmojnë qytetarë të pafajshëm izraelit si caqe legjitime në vetëmbrojtje", ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të këtij vendi.
XS
SM
MD
LG