Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë po i vazhdon konsultimet se nëse dhe në cilat kushte delegacioni serbo – malazez do të marrë pjesë në takimin e nesërm në Vjenë. Radio Evropa e Lirë jozyrtarisht mëson se, në parim, është marrë vendimi që delegacioni serb të shkoj nesër në Vjenë, por është dilemë përbërja e tij. Ndërsa burimet tona në Vjenë informuan se delegacionin serb do ta udhëheqin Zoran Zhivkoviqi dhe Nebojsha Çoviqi.
XS
SM
MD
LG