Ndërlidhjet

MANILA


Dy oficerë të aviacionit janë vrarë gjatë përpjekjes së policisë për t'i dhënë fund pushtimit të pirgut të kontrollit në aeroportin e Manilas.
Zyrtarët e sigurisë thanë se dyshja ishte e pajisur me eksploziv, armë dhe granata.
Sulmi ndodhi në mesin e shqetësimeve nga grusht shteti ushtarak, në kohën kur presidentja Gloria Arroyo përballet me krizë kushtetuese.
XS
SM
MD
LG