Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pesë ushtarë të Shteteve të Bashkuara janë vrarë dhe 7 janë plagosur nga rrëzimi i një helikopteri ushtarak amerikan në Afganistan.
Helikopteri u rrëzua afër bazës ajrore Bagram në Kabul, ndërsa trupat merrnin pjesë në operacionet kundër talibanëve të dyshuar dhe militantëve të Al Kaidës në Afganistanin lindor.
Nuk dihet nëse helikopteri është rrëzuar nga zjarri armiqësor.
XS
SM
MD
LG