Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtarët izraelitë kanë vazhduar aksionet e tyre në Bregun Perëndimor, ku kanë vrarë një palestinez të armatosur, i cili përpiqej të hynte në Xhenin.
Gjatë 24 orëve të fundit ushtarët izraelitë kanë vrarë 3 anëtarë të kërkuar të Hamasit si dhe një të ri palestinez.
Palestinezët kanë ngritur shqetësimin se aksionet e fundit mund të dëmtojnë përpjekjet e tyre për të ndaluar grupet ekstremiste të ndërmarrin veprime kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG