Ndërlidhjet

MOSKË


Policia e Moskës tha se 5 persona e kanë humbur jetën dhe të paktën 9 janë plagosur nga një shpërthim vetëvrasës në afërsi të Kremlinit.
Kryebashkiaku i Moskës Yuri Luzhkov ka thënë se sulmuesi vetëvrasës ishte grua.
Shpërthimi ngjau disa qindra metra nga ndërtesat qeveritare.
Presidenti Vladimir Putin ka bërë thirrje për aksion në pengimin e, siç tha, përpjekjeve terroriste për trazimin e demokracisë dhe zhvillimit në Rusi.
XS
SM
MD
LG