Ndërlidhjet

KALIDIJAH-IRAK


Të paktën 17 vetë kanë vdekur, ndërsa rreth 32 të tjerë janë lënduar nga shpërthimi i një automobli–bombë që gjendej përpara një stacioni policor në Kalidijah të Irakut Perëndimor.
Sipas njoftimeve të policisë amerikane në Irak, midis viktimave nuk ka ushtarë amerikanë dhe të huaj.
XS
SM
MD
LG