Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në gjykatën e Beogradit vazhdoi gjykimi i të akuzuarve për ndërlidhje me vrasjen e kryeministrit serb Zoran Xhingjiq, marsin e kaluar.
Gjykata nuk e pranoi propozimin e mbrojtjes për përjashtimin e gjykatësve dhe prokurorëve.
Përveç vrasjes së kryeministrit, të pandehurit akuzohen edhe për rrëmbime, komplot, terrorizëm dhe vrasje tjera.
XS
SM
MD
LG