Ndërlidhjet

JERUSALEM


Komanda qëndrore e ushtrisë izraelite ka caktuar një ekip hetimor për plagosjen e dy njerëzve në mesin e demonstruesve, të cilët ishin mbledhur gjatë ditës për të kundërshtuar murin e sigurisë, që po ndërton Izraeli në Bregun Perëndimor.
Dy të plagosurit ishin një aktivist në lëvzjen paqësore izraelite dhe një femër, qytetare amerikane.
XS
SM
MD
LG