Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidneti i Shteteve të Bashkuara ka thënë se do të përpiqet që diplomacia të bindë Korenë Veriore që të braktisë programin e saj të armëve bërthamore.
George Bush tha në Shtëpinë e Bardhë se do të punojë me aleatët që të bindë liderin e Koresë Veriore Kim Jong Il “të çarmatoset për hir të paqës”.
“Këte e shoh si një rast për të punuar me miqët tanë në rajon dhe vendet tjera në rajon për t,u bashkuar kundër proliferimit të armëve serioze dhe për të bindur Kim Jong Il se ai doemos duhet të çarmatoset”, ka deklaruar presidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG