Ndërlidhjet

ROKVIL


Agjencitë e rendit në Shtetet e Bashkuara po diskutojnë se në bazë të cilit legjistlacion duhen gjykuar dy të ndaluarit lidhur me serinë e vrasjeve me snajper. Vrasjet shkaktuan 10 viktima në Merilend, Virgina dhe Uashington.
Njëherësh zyrtarët në shtetin e Alabamës thanë se njëri nga të arrestuarit, John Alen Muhamed, 41 vjeçar, është përgjegjës dhe për vrasjen e një gruaje muajin e kaluar gjatë një grabitje me armë në këtë shtet.
XS
SM
MD
LG