Ndërlidhjet

PARIS – LONDËR – BERLIN


Së paku 33 veta kanë vdekur nga pasojat e motit të lig që ka përfshirë disa pjesë të Evropës Perendimore.
Në Gjermani kanë vdekur 10 veta, në Britaninë e Madhe 7, në Belgjikë 5, ndërsa në Francë 4 veta.
Nga era e fuqishme që arriti shpejtësinë 160 kilometra në orë në këto vende ishte ndërprerë trafiku ajror, detar dhe hekurudhor.
XS
SM
MD
LG