Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin përjashtoi bisedime me presidentin kryengritës separatist çeçen, Aslan Maskhadov, të cilin e ka portretuar si “vrasës”.
Putin ka thënë se Maskhadov, i cili kishte nënshkruar marrveshjen paqësore të viteve 1996 me Moskën para se të zgjedhej president i Çeçenisë,-kishte marrë “rrugën e terrorizmit”.
Putin i ka bërë këto komente duke folur para një tubimi në Kremlin të një grupi biznismenësh çeçenë pro-rus dhe liderë fetarë.
XS
SM
MD
LG