Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sulmes të paidentifikuar kanë hapur zjarr kundër një stacioni autobusësh dhe ndaj një vend-votimi në veri të Izraelit, ku votohej për udhëheqien e Likudit, duke lënë së paku 4 izraelitë të vrarë dhe 15 të plagosur.
Policia izraelite thotë se gjatë incidentit tek Beit Shean u vranë dy sulmuesit.
XS
SM
MD
LG