Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 200 ushtarë afganë janë zgjedhur që t,u bashkohen trupave të Shteteve të Bashkuara gjatë operacioneve që kanë në shënjestër të arratisurit talibanë dhe al kaidas.
Ata do të jenë ushtarët e parë afganë që do të përfshihen drejtëpërdrejtë në koalicionin e prirë nga Shtetet e Bashkura kundër terrorit.
Ndërkohë njoftohet se afër dy bazave të trupave amerikane në Afganistanë mbrëmë janë shkrepur nga dy mortaja që nuk shkaktuan pasoja, por sulmuesit nuk dihen, thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG