Ndërlidhjet

KARAÇI


Policia e Pakistanit njofton se ka arrestuar tre persona të cilët përgatitnin sulm vetëvrasës kundër dy diplomatëve amerikanë në qytetin Karaçi.
Policia tha se tre personat kanë qenë anëtarë të lëvizjes ekstremiste Harkat-e-Jihad Islami dhe ishin ushtruar në Afganistan.
XS
SM
MD
LG