Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Irani do të vazhdojë ndërtimin e uzinës bërthamore dhe ka hedhur poshtë akuzat se po përpiqet të zhvillojë armë bërthamore.
Kështu ka deklaruar presidenti i vendit, Mohamed Katami, gjatë vizitës që po zhvillon në Pakistan.
Katami ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që të përqëndrohen në programet e armëve bërthamore që dyshohet se prej vitesh i zhvillon Izraeli.
XS
SM
MD
LG