Ndërlidhjet

RAMALLAH


Së paku 8 palestinezë janë vrarë, 30 plagosur dhe 20 janë arrestuar nga armata izraelite anembanë Bregut Perëndimorë dhe Brezit të Gazës, thonë burime palestineze të sigurisë.
Në mesin e të vrarëve ka qenë edhe një nga liderët lokalë të Xhihadit Islamik, i cili ishte vrarë në shtëpin e tij në Qabatia. Janë plagosur edhe disa ushtarë izrelitë gjatë shkëmbim zjarrit me militantin palestinez, kur kishin shkuar t,a arrestojnë.
XS
SM
MD
LG