Ndërlidhjet

TUNIS


Ministria e Mbrojtjes së Tunizisë thotë se duke filluar nga viti i ri edhe femrat do të kenë obligim të kryejnë shërbimin ushtarak.
Tunizia është e njohur për qëndrimin e saj përparimtar ndaj të drejtave të gruas dhe i vetmi vend arab që ndalon poligaminë apo martesën me shumë gra nën kurorë.
XS
SM
MD
LG