Ndërlidhjet

KRAUFORD


Lufta kundër terrorizmit, carmatimi i Irakut dhe ringjallja e ekonomisë janë tre përparësitë kryesore të administartës Bush për vitin e ardhshëm 2003.
Kështu u shpreh në fjalimin javor përmes radios, presidenti amerikan George Bush.
Vitin e ardhshëm Shtetet e Bashkuara do zhvillojnë luftën kundër terrorizmit me durim, përqëndrim dhe vendosmëri, ka theksuar Bush.
XS
SM
MD
LG