Ndërlidhjet

BAGDAT


Iraku i ka dorëzuar Kombeve të Bashkuara listën me 500 emrat e shkencëtarëve vendas që kanë punuar në programet bërthamore, kimike, biologjike dhe ato raketore.
Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i programit të Kombeve të Bashkuara në Bagdat Hiro Ueki, duke nënvizuar s ekjo ka qenë ndër kërkesat themelore të rezolutës së Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG