Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidentit aktual të Serbisë, Milan Milutinovic, i akuzuar për krime lufte nga Gjykata e Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë, i përfundon mandati presidencial të djelën, më 29 dhjetor, dhe jo sic ishte thënë më parë më 5 janar, ka deklaruar një zyrtare e lartë e komisionit zgjedhor.
Autoritetet e Beogradit nuk kanë dorëzuar Milutinovicin në Hagë deri tani për shkak të mbrojtjes që i jep posti i presidentit.
XS
SM
MD
LG