Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët amerikanë citohet të kenë thënë se Arabia Saudite ka dhënë sigurime se Shtetet e Bashkuara mundë të shfrytëzojnë hapsirën e sajë ajrore, bazat ajrore dhe një qendër komanduese operacionesh për të mbështetur forcat amerikane gjatë luftës së mundëshme me Irakun.
“New York Times” citon gjeneralin amerikan, John Jumper të ketë thënë se ai beson “fuqimisht” se sauditët do të ofrojnë gjithë bashkëpunimin që do t,u nevojitet Shteteve të Bashkuara për një fushatë kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG