Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e presidentit George Bush planifikonë të forcojë presionin diplomatikë dhe ekonomikë ndaj Korsë Veriore në kuadrin e përpjekjeve për të bindur Fenianin që të ndërpresë menjëherë programet e tij të armëve bërthamore.
Zyrtarët amerikanë kanë thënë se në kuadrin e kësaj strategjie do të kërkohet nga aleatët e Koresë Veriore, Rusia dhe Kina që të ndërmarrin hapa për izolimin e mëtejshëm të regjimin veri-korean.
XS
SM
MD
LG