Ndërlidhjet

MOSKË


Autoritetet ruse thanë se akoma nuk e dijnë me saktësi se kush qëndronë pas sulmit vetë-vrasës me automjete-bomba në objektet e administratës pro-ruse në Çeçeni, që lanë 52 njerës të vdekur dhe 153 të plagosur.
Dy automjete me targa ushtarake dhe përplotë material shpërthyes, depërtuan të premten tutje barrierave në objektet më të ruajtura në Grozni.
XS
SM
MD
LG