Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kosova do të ndërtojë ardhmërinë e saj sipas vullnetit të popullit dhe kurrë nuk do të kthehet nën regjimin e Serbisë, ka deklaruar kryetari i Kuvendit, Nexhat Daci në një intervistë për mediat e Prishtinës.
Ai ka thënë se viti 2003 do të jetë vendimtarë për fatin e Kosovës dhe ka theksuar rëndësinë për hyrjen e saj sa më të shpejtë në strukturat euro-atlantike që të japë kontribut për paqën dhe stabilitetin në rajon.
Kryeparlamentari e ka vlerësuar shumë të suksesshëm punën e deritashme të Kuvendit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG