Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekertari amerikan i shteteit, Colin Powell ka deklaruar se akoma nuk është marrë vendim lidhur me përdorimin e forcës ushtarake kundër Irakut, por Uashingtoni është i gatshëm për çkado që do të nevojitet.
Powell tha se Shtetet e Bashkuara presin gjetjet e inspektorëve të armatimit të Kombeve të Bashkuara që po gjurmojnë në Irak, por ka theksuar se kjo nuk mundë të shkojë “gjer në pambarim”.
Shtetet e Bashkuara po vendosin trupa, aeroplanë dhe pajisje tjera në Gjirin Arabo-persik në pritje të aksionit të mundëshëm kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG