Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekeretari amerikan i shtetit Colin Powell ka deklaruar se Uashingtoni është i gatshëm të presë me muaj dhe të shohë nëse diplomacia mundë ta bindë Korenë Veriore që të heqë dorë nga programet e saja bërthamore.
Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara “nuk përpiqen të krijojnë atmosferë krize duke kërcënuar” Korenë Veriore, por ka theksuar se vazhdimi i programeve nukleare nga ana e Fenianit “është çështje për brengosje të madhe” dhe Uashingtoni i mbanë të hapura të gjitha opcionet.
XS
SM
MD
LG