Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë një të ri palestinez dhe kanë plagosur një tjetër në Tulkarem të Bregut perëndimorë, kur kishin hapur zjarr kundër një grupi nxënësish që hidhnin gurë kundër ushtarëve izraelitë.
Ndërkohë, aramata izraelite njofton se dy ushtarë të saj janë plagosur nga zjarri që kishin hapur palestinezët kundër patrullës, në Rafah të Brezit të gazës.
XS
SM
MD
LG