Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës prokurori rus, gjerali Sergei Fridinsky ka rekomanduar largimin e zyrtarëve ushtarakë të ngarkuar për sigurinë në objektet qeveritare në kryeqytetin Grozni të Çeçenisë, pas sulmeve vetëvrasëse me kamionë –bombë ditë më parë.
Sulmi i të premtes kundër objekteve të administratës pro-ruse në Çeçeni la të vrarë 57 njerës dhe së paku 132 të plagosur, kurse autoritetet e Moskës thanë se akoma nuk e dijnë definitivisht se kush qëndronë pas sumeve.
XS
SM
MD
LG